Stoczek wspiera podróżników

Przekazaliśmy żeglarzom na wyprawę Grenlandia 2007 nasze produkty: dania gotowe, przetwory mięsno-tłuszczowe, zupy i dżemy.

Nasze produkty świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości, ani warunków do gotowania. Dlatego chetnie są zabierane na biwak, grzybobranie, wycieczkę rowerową… Nie potrzebują bowiem specjalnych warunków przechowywania i są łatwe do przyrządzania – wystarczy je tylko odgrzać (dania gotowe i zupy), bądź spożyć bezpośrednio z pieczywem (smalec babuni, tuszonka, konserwy i dżemy).

Walory te doceniła załoga jachtu żaglowego TATO, dla której dania gotowe Stoczka były podstawowymi porcjami żywnościowymi w ciągu trzymiesięcznego rejsu. Trasa rejsu wiodła na Islandię i Grenlandię, z zawinięciem do portów Norwegii, Wysp Owczych i Szetlandów. Produkty Stoczka towarzyszyły żeglarzom codziennie, doskonale sprawdzając się zarówno jako obiady, jak też śniadania i kolacje.

„Produkty Firmy, sporządzane według tradycyjnych receptur, są bardzo urozmaicone w zakresie asortymentu – szczególnie, jeśli chodzi o doskonałe w smaku dania obiadowe i rewelacyjne zupy w puszkach – były bardzo cenione przez załogę jachtu, zarówno ze względu na walory smakowe, jak i łatwość przygotowania posiłków. Prawdziwym „hitem” okazał się „Smalec Babuni”, który stanowił nie tylko dodatek do śniadaś czy kolacji, ale nawet… deser bądź przekąskę podczas nocnej wachty i… pracy na mapie. Produkty Stoczka, przygotowane w wygodnych opakowaniach, sprawdziły się świetnie w czasie długiego, trzymiesięcznego rejsu, doskonale zastępując świeżę żywnoć, nie nadając się do przechowania w warunkach jachtowych. Z prawdziwą przyjemnością mogę polecić produkty Firmy Stoczek Sp. z o.o. wszystkim żeglarzom zaopatrującym się w żywność przed planowanym rejsem.”
Robert Sienkiewicz, kapitan s/y „Tato”